Görme Engelliler

 T.C. DANIŞTAY BAŞKANLIĞI’NDAN 

KADROLU 2 ŞOFÖR OLARAK ALINACAKLARIN UYGULAMA SINAVI DETAYLARI

Danıştayda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/A maddesi uyarınca Şoför olarak istihdam edilmek üzere şahsen başvuru yaptıkları tespit edilen adaylardan, Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği’nin 11’inci maddesi uyarınca merkezi sınavda (KPSS) alınan puan esas olmak kaydıyla, en yüksek puandan başlamak üzere ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylardan ilk 20 aday belirlenerek 22/01/2018 tarihinde saat 09:30’dan başlanarak Ankara Emniyet Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı Eymir Mah. 832 Polis Eğitim Merkezi Serpmeler Gölbaşı/ANKARA adresinde uygulama (direksiyon) sınavına alınacaktır.

Uygulama (direksiyon) sınavına alınacaklar listesi; başvuru şartlarını taşıyan ilk 20 kişiden en yüksek puan 85,05006, en düşük puan 76,75093 olarak teşekkül etmiştir.

Adayların sınav gününde uygulama (direksiyon) sınavı yerinde yarım saat öncesinde hazır olmaları gerekmektedir.

Sınav gününde uygulama (direksiyon) sınav yerine ulaşım Danıştayca da sağlanabilecek olup, adayların sınav yerine zamanında ulaştırılabilmeleri için sınav günü en geç saat 08:30’da Danıştay hizmet binası önünde hazır bulunmaları gerekmektedir.

Uygulama (direksiyon) sınavında başarılı olan adaylar 29/01/2018 tarihinde Danıştay Hizmet Binasında sözlü sınava alınacaklardır.

Adayların uygulama sınavına gelirken ehliyet ve nüfus cüzdanını (aslı ve fotokopisini) yanlarında bulundurmaları ile Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliğinin 12 inci maddesine uygun olarak; Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formunu bilgisayar ortamında doldurup çıktısını imzalayıp, fotoğraf yapıştırıp getirmeleri gerekmektedir.

Başvuru Sonuçları için tıklayınız.
Güvenlik Soruşturması ve Arşiv araştırması formu için tıklayınız.