Görme Engelliler

  

Tayland Devleti tarafından İdarecilere Yönelik İdari Yargı Eğitim Programı kapsamında Tayland İdare Mahkemesi Genel Sekreteri Direkrid JANEKRONGTHAM başkanlığında otuz beş kişiden oluşan heyet ile birlikte 18 Haziran  2013 tarihinde Danıştay Başkanlığına resmi çalışma ziyaretinde bulunmuşlardır.

İdarecilere Yönelik İdari Yargı Eğitim Programı kapsamında Tayland İdare Mahkemesi Genel Sekreteri Direkrid JANEKRONGTHAM başkanlığında otuzbeş kişiden oluşan heyet ile birlikte 18 Haziran  2013 tarihinde Danıştay Başkanlığına resmi çalışma ziyaretinde bulunmuşlardır.

Danıştay Başkanlığının ev sahipliğinde düzenlenen çalışma ziyareti kapsamında öncelikli olarak Kıdemli Tetkik Hakimi Sayın Serkan KIZILYEL tarafından Türk yargı sistemi ve Yargı sisteminde İdari Yargının yeri ile ilgili bir sunu yapılmıştır. Danıştay Genel Sekreteri Sayın Mustafa KÖKÇAM tarafından heyetin onuruna yemek verilmiştir. Sonrasında Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı ziyaret edilmiştir. Heyet Bilgi İşlem Daire Başkanı Sayın Cengiz ÜNSAL tarafından kabul edilmiştir. Bu ziyarette Ulusal Yargı Ağı Projesi konuklarımıza anlatılmıştır. Anıtkabirin ziyareti ile program sonlandırılmıştır