Görme Engelliler

  

Yargıtay Başkanlığının misafiri olarak Türk yargı sistemi hakkında bilgi edinmek ve incelemelerde bulunmak üzere Ekvator Ginesi Yargıtay Başkanlığı, Litoral Eyaleti Mahkeme Başkanı ve temsilcilerinden oluşan bir heyet ülkemize çalışma ziyaretinde bulunmuşlardır. Anılan ziyaret kapsamında Danıştay Başkanlığına ziyarette bulunulmuştur.

Anılan ziyaret kapsamında ve Türk yargı sistemi hakkında bilgi edinmek ve incelemelerde bulunmak üzere Ekvator Ginesi Yargıtay Başkanı Sayın Martin Ndong Nsue MANGUE, Litoral Eyaleti Mahkeme Başkanı ve temsilcilerinden oluşan bir heyet 17 Haziran 2013 tarihinde Danıştay Başkanlığına resmi çalışma ziyaretinde bulunmuş ve bu kapsamda Danıştay Başkanvekili Sayın Sinan YÖRÜKOĞLU  tarafından kabul edilmişlerdir. Misafir heyete Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Ayşe ULUSU ve Yargıtay Tetkik Hakimi Sayın Ali Murat ERKOÇ eşlik etmişlerdir.

Misafir Yargıtay Başkanı, ülkelerinde İdari Yargı Örgütlenmesi kurmayı planladıklarını, Türk İdari Yargı sisteminin kendilerine emsal oluşturabileceğini belirtmişlerdir. Bu kapsamda, ilerleyen süreçte iki ülke arasında daha ayrıntılı çalışmalar yapılması hususunda mutabakata varılmıştır. Ziyaret kapsamında iki ülke hukuk sistemleri konusunda görüş alış verişinde bulunulmuş ve ayrıca Danıştay binası tanıtılmıştır.