Görme Engelliler

  

Danıştay Başkanımız Sayın Zerrin Güngör ve beraberindeki heyet, Avrupa Birliği Danıştayları ve Yüksek İdari Yargı Mercileri Derneği’nin (ACA Europe) ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Genel Kurul Toplantısı ile Konferans” a katılmak üzere 15-17 Haziran 2014 tarihlerinde Paris’e resmi bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Danıştay Başkanımız Sayın Zerrin Güngör, 15 Haziran 2014 tarihinde Fransız Danıştay Başkanı Sayın Mr Jean-Marc SAUVÉ ile Fransız Danıştayı ve Uluslararası Yüksek İdari Yargı Mercileri Derneği (IASAJ) Genel Sekreteri Sayın François SENERS ile ikili görüşmelerde bulunmuşlardır. Görüşmelerden sonra Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği tarafından Başkanımız onuruna tertip edilen akşam yemeğine katılmışlardır.

16 Haziran 2014 tarihinde, Versay Sarayında “ekonomik sektörel düzenleme organizasyonu”, “ekonomik sektörel düzenleme kontrolü”, “örnek dava çalışmaları” konulu üç kısımdan oluşan Konferans düzenlenmiştir. Aynı gün Fransa ulusal meclis başkanı tarafından meclis başkanlığı rezidansında konuklar onuruna akşam yemeği verilmiştir.

17 Haziran 2014 tarihinde, Fransız Danıştay binasında gerçekleştirilen “Genel Kurul Toplantısı’na ve Fransa Cumhurbaşkanı Sayın François Hollande’nin Elize Sarayında katılımcılar onuruna verdiği resepsiyona katılmışlar bu vesile ile katılımcı ülkelerin Danıştay ve Yüksek İdare Mahkemesi başkan ve temsilcilerinin yer aldığı konuklar ile resmi temaslarda bulunmuşlar akabinde yurda dönmek üzere Paris’ten ayrılmışlardır.