Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Demokrasinin, milli egemenliğimizin ve bağımsızlık mücadelemizin sembolü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 98. yıldönümünü kutlamanın gurur ve heyecanını yaşadığımız bu günde, Aziz Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bağımsız ve güçlü bir Türkiye’de devlet ve millet bir olarak, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza daha güzel bir gelecek kuracağımıza inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta bu anlamlı günü tüm dünya çocuklarına armağan eden Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.

Tarih: 23 Nisan 2018

 

İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nizamettin Aktay, araştırma görevlileri ve öğrencilerinden oluşan bir heyet, 19 Nisan 2018 tarihinde Kurumumuza ziyarette bulunmuştur.Heyete Danıştay’ın kuruluşu, yapısı ve işleyişi hakkında bilgi verilmiş, öğrencilerden gelen sorular cevaplandırılmış ve Danıştay binası tanıtılmıştır.

 

Danıştay 150. Kuruluş Yıldönümü Etkinlikleri kapsamında; 17 Nisan 2018 tarihinde Atatürk Orman Çiftliği arazisi içerisinde oluşturulan "Danıştay 150. Yıl Hatıra Ormanı" alanında Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR ve Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun, katılımlarıyla fidan dikim merasimi gerçekleştirilmiştir.

 T.C. DANIŞTAY BAŞKANLIĞINDAN

08/11/2017 tarihli ilan ile duyurulan, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre istihdam edilmek üzere, 2575 sayılı Danıştay Kanununun 12’nci maddesi ve Danıştay Personeli Atama ve Nakil Yönetmeliği hükümleri uyarınca istihdam edilecek olan üç (3) Mühendis (Bilgisayar) alımı için 29/01/2018 tarihinde yapılan sözlü sınav sonuçları ve nihai başarı listesi belirlenmiştir.

Tarih: 19 Nisan 2018

Detaylar için tıklayınız.

 

Danıştay Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR ve beraberindeki Danıştay Daire Başkanı, Danıştay Üyeleri, Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı ve Tetkik Hâkiminden oluşan heyet, 23 Mart 2018 tarihinde Konya Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığında çalışma ziyareti gerçekleştirmişlerdir.