Görme Engelliler

 Kutay UĞUR 

10.11.1938 tarihinde Ermenek’te doğmuştur. Konya Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1963 yılında mezun olmuştur bir süre serbest avukatlık yapmış, Vergiler Temyiz Komisyonu Raportörlüğü görevinde bulunmuş, 31.12.1966 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamıştır. 13.07.1979 tarihinde Danıştay Kanunsözcülüğüne atanmış, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Savcısı olarak değişmiştir. 14.07.1993 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiş, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyeliği görevinde de bulunmuş, 13.03.2002 tarihinde Danıştay Dokuzuncu Daire Başkanlığına seçilmiş, 10.11.2003 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.