Görme Engelliler

 A.Cengiz DİVANLIOĞLU 

17.04.1946 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara Atatürk Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1969 yılında mezun olmuştur. Maliye Bakanlığında memurluk görevinde bulunmuş, 28.10.1970 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamıştır. 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiş, 07.09.1986 tarihinden itibaren Danıştay Kıdemli Tetkik Hakimliği görevinde bulunmuş, 10.09.1992 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. 02.11.2000-06.11.2004 tarihleri arasında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Asıl Üyeliği de yapmıştır. 10.01.2007 tarihinde Dokuzuncu Daire Başkanlığına seçilmiş, 17.04.2011 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.