Görme Engelliler

 Yücel IRMAK 

27.06.1944 tarihinde Mucur’da doğmuştur. Kayseri Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1967 yılında mezun olmuştur. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında Şube Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuş, 22.02.1973 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiştir. 1982 yılında Konya İdare Mahkemesi Başkanlığına atanmış ve 1988 yılında yeniden Danıştay Tetkik Hakimliği görevine dönmüş, 01.12.1990 tarihinde Danıştay Savcılığına atanmış, 26.08.1999 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiş, Yüksek Seçim Kurulu Üyeliği görevinde de bulunmuş, 14.11.2005 tarihinde Danıştay Onikinci Daire Başkanlığına seçilmiştir. 27.06.2009 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.