Görme Engelliler

 BASIN AÇIKLAMASI 

Bir grup vatan haini, dün gece, milli irademizi, demokrasimizi ve ülkemizin birliğini hedef alan alçakça bir kalkışmada bulunmuşlar,

Aziz milletimizin devletine, demokrasiye ve sahip olduğu değerlerine sarsılmaz bir irade ile bağlılığı sayesinde hak ettikleri cevabı almışlar, hain emellerine ulaşamamışlardır.

Ülkesine ve milletine ihanet içinde olan bu hainlerin en kısa sürede adalet karşısında hesap vereceklerinden ve en ağır şekilde cezalandırılacaklarından hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Bu darbe girişimi nedeniylehayatını kaybeden demokrasi şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz.

Hukukun üstünlüğü, demokratik ve anayasal düzenin korunması, huzur ve güvenin sağlanması hususunda halkımızın gösterdiği hassasiyet ve kararlı irade her türlü takdirin üstündedir.

Türkiye’nin güçlü geleceği için devletimizin daima yanında olduğumuzu, halkımızın demokrasiye sahip çıkmasından gurur duyduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz. 16/07/2016

 

Danıştay Başkanlığı