Görme Engelliler

 Sumru ÇÖRTOĞLU 

13.05.1943 tarihinde Tokat’da doğmuştur. Ankara Kız Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1966 yılında mezun olmuştur. 29.12.1966 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiştir. Danıştay Kıdemli Tetkik Hakimliği görevinde de bulunan ve 10.09.1992 tarihinde Danıştay Üyeliğine, 12.02.2001 tarihinde Danıştay Dördüncü Daire Başkanlığına, 02.05.2006 tarihinde de Danıştay Başkanlığına seçilmiştir.