Görme Engelliler

 Selami CELAYİR 

02.04.1931 tarihinde Elazığ’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1953 yılında mezun olmuş, sırasıyla, Elazığ Maiyet Memurluğu, Muradiye, Bilecik ve Baykan Kaymakamlıkları, Mülkiye Müfettişliği, Niğde, Kayseri ve Merkez Valilikleri ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı görevlerinde bulunmuş, 08.10.1979 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. Daha sonra Samsun Bölge İdare Mahkemesi Başkanlığı yapmış, 05.03.1989 tarihinde yeniden Danıştay Üyeliği görevine dönmüştür. 17.03.1993 tarihinde Danıştay Başsavcılığına seçilmiş, 02.04.1996 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.