Görme Engelliler

 Sinan YÖRÜKOĞLU 

31.01.1952 tarihinde Ünye’de doğmuştur. Ankara Atatürk Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1972 yılında mezun olmuştur. 31.01.1973 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiştir. Adalet Müfettişliği, Adalet Başmüfettişliği, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Üyeliği, Ankara İdare Mahkemesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuş, 30.11.1993 tarihinde Danıştay Savcılığına atanmıştır. 17.01.2000 tarihinde Danıştay Üyeliğine, 20.09.2006 tarihinde de Danıştay Başkanvekilliğine seçilmiştir. 20.09.2010 tarihinde bu göreve yeniden seçilen YÖRÜKOĞLU, 16.09.2014 tarihinde kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır.