Görme Engelliler

 Osman MERİÇ 

1919 yılında doğmuştur. Siyasal Bilgiler Okulunu bitirmiş, 26.05.1971 tarihinde Danıştay Üyeliğine, 17.05.1979 tarihinde Dokuzuncu Daire Başkanlığına ve 25.01.1982 tarihinde Danıştay Başkanvekilliğine seçilmiş, 10.11.1983 tarihinde isteğiyle emekliye ayrılmıştır.