Görme Engelliler

 Dalova SANCAR 

03.06.1939 tarihinde Gümüşhane’de doğmuştur. Ankara Kız Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1960 yılında mezun olmuştur. 31.08.1960 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamıştır. Danıştay Kanunsözcülüğü, Danıştay Başyardımcılığı ve Kıdemli Tetkik Hakimliği görevlerinde bulunduktan sonra 23.06.1987 tarihinde Danıştay Üyeliğine, 12.05.1998 tarihinde ise Danıştay Başkanvekilliğine seçilmiş, 03.06.2004 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.