Görme Engelliler

 Semra KAYIR 

23.08.1949 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Ankara Anafartalar Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1971 yılında mezun olmuştur. Serbest avukat olarak çalışmış, 21.03.1977 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiştir. 06.11.1989 tarihinde Danıştay Kıdemli Tetkik Hakimliğine atanmış, 31.08.2000 tarihinde Danıştay Üyeliğine, 04.06.2008 tarihinde Danıştay Başkanvekilliğine seçilmiştir.