Görme Engelliler

 M. ENGİN KUMRULU 

01.08.1946 tarihinde Malatya’da doğmuştur. İstanbul Çamlıca Kız Lisesini bitirmiş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1971 yılında mezun olmuştur. Bir süre avukatlık yaptıktan sonra, 13.03.1973 tarihinde Danıştay Yardımcısı unvanıyla mesleğe başlamış, 14.05.1981 tarihinde görev unvanı Danıştay Tetkik Hakimi olarak değişmiştir. 16.09.1991 tarihinden itibaren Danıştay Kıdemli Tetkik Hakimliği görevini yürütmüş, 21.12.1994 tarihinde Danıştay Üyeliğine seçilmiştir. 09.05.2006 tarihinde Danıştay Dördüncü Daire Başkanlığına seçilmiş, 01.08.2011 tarihinde yaş haddinden emekliye ayrılmıştır.