Görme Engelliler

 T. C. DANIŞTAY BAŞKANLIĞI’NIN 15 MART 2019 TARİHİNDE YENİ ZELANDA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN TERÖR SALDIRILARINA LANET MESAJI 

15 Mart 2019 tarihinde Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde iki ayrı camiide gerçekleştirilen islamofobik ırkçı terör saldırılarını şiddetle lanetliyorum. 

Dünya üzerindeki sağduyulu ve vicdan sahibi tüm insanları derinden yaralayan, ırkçı ve İslam karşıtı bu saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyorum.

Tüm dünyada tehlikeli ve sistematik bir şekilde yükselmekte ve belirli çevreler tarafından desteklenmekte olan ırkçılık ve İslam karşıtlığının ürünü olan bu hain saldırı; terörizmin dili, dini ve ırkının olmadığını, her türlü zalimane eylem ve saldırıya karşı tüm Dünya kamuoyunun şiddetle karşı çıkması gerektiğini bir kez daha gözler önüne sermektedir.

Tüm insanlığı tehdit eden nefret söylemi, yabancı düşmanlığı ve bunlardan beslenen uluslararası terörizmin her türlüsünün şiddetle lanetlenmesi ve İslam karşıtlığı üzerinden yükselen kirli dil ve şiddet eylemlerine karşı ortak bir mücadele yürütülmesi kaçınılmazdır.

Terörizmin karanlık ve insanlık dışı yöntemlerinin asla amacına ulaşamayacağı, insanlık vicdanı ve adalet önünde hesap vermeye mahkûm olan bu anlayışın yok olacağı şüphesizdir.

Tüm dünyada mazlum ve mağdur halkların her zaman yanında ve koruyucusu olan Milletimizin hafızasında da karanlık bir gün olarak kalacak bu menfur saldırı dolayısıyla tüm İslam Dünyası ve insanlığa başsağlığı diliyorum.16/03/2019

Zerrin GÜNGÖR
Danıştay Başkanı